İletişim Bilgileri

smc kompozit modern kent ürünleri E-Mağazası

  • Yetkili Kişi: Sami Gün
  • Telefon numarası: +90 (262) 72-93-36
  • +90 (543) 911-49-20
  • Adres: Denizli Köyü Yolu Üzeri Gebze-Kocaeli, Gebze, Kocaeli, 41400, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

Hakkımızda

Cam Elyaflı Polyesterden Mamul Modern Kent Altyapı Ürünleri

Firmamız kendi tesislerinde üretimini yaptığı SMC ve BMC hammaddelerini kullanarak, geniş bir yelpazede, müşteri gereksinimlerine en uygun modern kent altyapı ürünleri sunmaktadır.

Ürün gamı içerisinde;
-Kompozit (SMC) rögar kapağı,
-Kompozit (SMC) mazgallar,
-Kompozit (SMC) ağaç altlığı,
-Kompozit (SMC) dış mekân oturma bankları,
-Kompozit (SMC) sınır elemanları,
-Kompozit (SMC) yaya geçit plakaları,
-Kompozit (SMC) hız kesicileri,
-Kompozit (SMC) kanal kapakları,
-Kompozit (SMC) vana / buşakleleri
yer almakta, ayrıca müşterilerden gelen özel üretim talepleri de değerlendirilmekte ve en uygun çözümler sağlanmaktadır.

Yukarıda bahsedilen ürünler;
-Kompozit (SMC) rögar kapakları:
Cam elyaf takviyeli polyester esaslı kompozit rögar kapakları, Türkiye’de ve dünyada hızla kendine yer bulan, geleneksel materyaller (pik, beton vb.) kullanılarak yapılan ürünlerin yerini almaya başlamıştır.
Uygulama kolaylığı ve bakım gerektirmeyen yapısı ile bu ürünler, altyapı sistemlerinin en önemli parçası haline gelmiştir.

Rögar kapakları / baca muayene kapaklarının genel sınıflandırması şu şekildedir;
A-15 – 1,5 ton yük dayanımı – İki tekerlekli araçlar ve yaya alanları için kullanılan rögar kapakları/baca muayene kapakları
B-125 – 12,5 ton yük dayanımı – Özellikle turizm araçları için park zemini gibi alanlarda kullanılan rögar kapakları/baca muayene kapakları
C-250 – 25 ton yük dayanımı – Ağır araçlar için park alanları ve yol kenarları, sokak kenar olukları, kaldırım veya yaya alanları için kullanılan rögar kapakları/baca muayene kapakları
D-400 – 40 ton yük dayanımı – Yaya sokağı, yol şeridi, sokak ve yol için (kenar oluğu hariç) kullanılan rögar kapakları/baca muayene kapakları
E-600 – 60 ton yük dayanımı – Fabrika, liman bölgesi, hava alanı gibi özel yüzeyli alanlarda kullanılan rögar kapakları/baca muayene kapakları
F-900 – 90 ton yük dayanımı – Fabrika, liman bölgesi, hava alanı gibi özel yüzeyli alanlarda kullanılan rögar kapakları/baca muayene kapakları
Yukarıda belirtilen sınıflamalar EN 124 Avrupa Normu olup, ayrıca Türkiye’de de TSE Standardı olarak kabul gören sınıflandırmalardır.
Hem Türkiye’de hem dünyada en yaygın kullanılan sınıflar ise C-250 ve D-400tür.
TONGÜN, SMC hammaddeden üretilen kompozit rögar kapakları/baca muayene kapakları, temel olarak natürel (beyaz/krem) renkte üretilmekte; müşteri isteği doğrultusunda diğer renk seçenekleri, özel kabartmalar ve logolar uygulayabilmektedir. Bu ürün, 4 adet havalandırma deliği, conta, 1 adet kilitleme mekanizması (menteşesiz modelde 2) ve anahtarı yer almakta olup, ürünler menteşeli veya menteşesiz olarak üretilebilmektedir.
Ayrıca, gerek metal/beton çemberin değiştirilmesi gerekse asfalt yükseltilmesi vb. nedenlerle rögar kapağının yükseltilmesinin gerektiği durumlarda, rögar kapağı yükseltme aparatı ile yeniden konumlandırma yapılabilmektedir.

-Kompozit (SMC) mazgallar:
Yol kenarları ve tahliye sistemlerinde yaygın olarak kullanılan mazgal/ızgara ürün grubu da yine yukarıda belirtilen EN 124 sınıflandırmasına uygun olarak üretilmektedir.
Kompozit (SMC) mazgal/ızgara sistemlerinde ürünler, kare ve dikdörtgen şeklinde, ürüne bağlı olarak birbirine geçmeli kilit sistemli olarak üretilebilmekte, böylece uygulama kolaylığı ve estetik görünüm sunmaktadır.
Mazgal/ızgara ürün grubumuzda da yine isteğe bağlı olarak logo/yazı uygulaması yapılabilmekte, standart renk (natürel) dışındaki renk talepleri veya farklı boyutta ürün istekleri de karşılanabilmektedir.

-Kompozit (SMC) ağaç altlıkları:
Yeşili ve doğayı daha estetik hale getirmek için üretilen bu ürünler, kompozit yapısı ile doğaya zarar vermeyen; aksine onu erozyonu önleyerek koruyan yapısı ile ön plana çıkmaktadır.
Gerek fidanlar gerekse gelişmiş ağaçlar için üretilen çeşitli ölçülerdeki kompozit (SMC) ağaç altlıkları, doğayı koruma ve sonraki kuşaklara ulaştırma konusunda büyük bir görev almaktadır.
İsteğe göre çeşitli renklerde ve ölçülerde üretilebilen kompozit (SMC) ağaç altlıkları ile daha uygar, sistemli ve düzenli bir çevre sunmaktadır.

-Kompozit (SMC) dış mekân oturma bankları:
Geleneksel yöntemlerle (ağaç, metal, plastik) üretilen dış mekân oturma bankları yerine oldukça iyi bir alternatif olan kompozit yapılı (SMC) banklar, özellikle çevreye duyarlı yapısı, boya-bakım masrafının olmaması, uygulama kolaylığı gibi nedenlerle kısa sürede tercih edilen bir ürün olarak ortaya çıkmıştır.
Firmamız , kendi bünyesinde geliştirdiği kompozit (SMC) hammaddeleri kullanarak, ülke koşullarına özel, müşteri isteklerini en ince ayrıntısı ile dikkate alan bir davranış ile bu ürünleri üretmekte ve müşterilerine sunmaktadır.
Geniş renk yelpazesi ve istenilen özelliklerde üretilebilen kompozit (SMC) dış mekân oturma bankları, Türkiye’de olduğu kadar dünyada da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

0216 482 94 34
0543 911 49 20

Şirket Bilgileri

İletişim Bilgileri

Yetkili Kişi: Sami Gün
Web Sitesi: http://kompozitrogarkapagi.ticiz.com

Genel Bilgiler

Başlık: smc kompozit modern kent ürünleri E-Mağazası
Şirket Türü: Üretici
Satış şirketi
Adres: Denizli Köyü Yolu Üzeri Gebze-Kocaeli, Gebze, Kocaeli, 41400, Türkiye
Telefon Numarası: +90 (262) 72-93-36, +90 (543) 911-49-20